niedziela, 19 kwietnia 2015

Zrozum ile jesteś wart

Nie jestem idealna. Właściwie nigdy nie chciałam taka być, nie dążę do tego. Mam wiele kompleksów, których się nie wstydzę. Moje wady zdecydowanie przewyższają nad zaletami. A przynajmniej tak myślałam do tej pory. Jestem pewna, że wielu z Was ma o sobie podobne zdanie. I każdy w pewnym momencie życia potrzebuje ogromnego kopa, aby zrozumieć ile tak naprawdę jest wart. Każdy potrzebuje osoby, która zauważy w nas coś więcej, niż widzimy sami. Coś więcej, niż widzi cała reszta. Kogoś, kto zobaczy w nas całe piękno, które tak starannie z dnia na dzień ukrywamy coraz bardziej.

Zawsze wolałam działać, zamiast użalać się nad sobą, choć nie zawsze wychodziło. Ćwiczyłam, zamiast użalać się nad swoją figurą. Starałam się zmieniać wszystko to, co mi przeszkadzało. Jednak w końcu przychodzi moment, w którym zrozumiesz, że więcej się nie da. Że lepiej już być nie może. Docierasz do granicy, ale dalej nie jest idealnie. Ciężko jest się z tym pogodzić. Ciężko jest zaakceptować swoje wady.


Nagle pojawia się ktoś, kto mówi Ci, że jest inaczej. Kto widzi Cię w całkiem innym świetle. Mówi Ci o wszystkich Twoich zaletach, których do tej pory nikt nie zauważał. W dodatku zamienia w nie wszystkie Twoje wady. Przedstawia Twoją osobę jako całkiem innego człowieka. Ba, wmawia Ci, że jesteś ideałem! I nieważne czy mówi to wymarzony chłopak, przypadkowa dziewczyna czy najlepsza przyjaciółka. Czasem warto jest popatrzeć na kogoś z zupełnie innej strony. Powiedzieć, że ma piękne oczy, choć nikt inny do tej pory im się nie przyglądał. Uczucie, jakie w tym momencie ogarnia drugą osobę jest nie do opisania. I wiesz co? Ta osoba zaczyna wierzyć w siebie. Wierzyć, że jest coś warta. Każdy z nas jest coś wart. O wiele więcej, kiedy inni również to zauważają, mówią o tym.Czasem warto skupić się na innych. Trochę szczerości, bycia miłym, potrafi zmienić drugiego człowieka. A w pewnym momencie ktoś Ci się za to odwdzięczy. Dowiesz się o sobie rzeczy, których nigdy nie dało się zauważyć. Z każdym kolejnym słowem serce zabije Ci mocniej.

On naprawdę mówi o mnie... Ktoś naprawdę zakochał się w moich oczach, uwielbia mój uśmiech, szanuje moją szczerość, a każdy inny kompleks zamienia w zaletę. A jednak coś potrafię. Jednak nie jest ze mną tak źle. Ktoś potrafi mnie docenić. Nie bójmy się pomagać innym zrozumieć, że są warci więcej, niż im się wydaje :)


23 komentarze:

 1. Bardzo mądre słowa. Każdemu brakuje wiary w siebie, dlatego wspierajmy innych, wierzmy w nich, a każdy będzie miał lepszą samoocenę :)

  pozdrawiam
  http://edzia-photoamator.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post, zgadzam się z tobą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale swietnie to napisalas♥

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Okulary wpadły mi w oko:)

  _______________________
  Look with sneakers
  WWW.JUSTYNAPOLSKA.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie wyglądasz kochana:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne włosy, ładne zdjęcia ;)
  Pozdrawiam i zapraszam na nowy wpis ze zdjęciami,
  foto-art-natalia.blogujaca.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam Twoje posty! Nie dość, że lekcja mody, to jeszcze luźne przemyślenia i z pewnością wielka determinacja dla czytelników :)) Takk, to prawda, że zwykle dostrzegamy w sobie więcej wad niż zalet. Sztuką jest jednak to akceptować i nauczyć się z tym żyć, bo tak naprawdę nikt nie jest idealny :) Jednak wielkim szczęściem jest mieć przy sobie osobę, która patrzy na nas z całkowicie innej perspektywy. Dopiero wtedy ujawnia się prawdziwe nasze piękno :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam się z Tobą :) Nie ma ludzi idealnych.
  MÓJ BLOG-KLIK

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne zdjęcia i piękna Ty !
  Aż dziw, ze jestem u Ciebie po raz pierwszy, lecz na pewno nie ostatni :*
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo dobrze rozumiem temat, który poruszyłaś.
  Również jestem z tych osób, które po prostu coś robią, jeśli im to nie pasuje, ale w pewnym momencie zderzamy się z murem i tak niesamowicie ciężko jest pojąć, że to znaczy "dość, wystarczy, tak jest dobrze".
  Tak naprawdę dobrze jest zawsze, tylko czasem nam ciężko jest to zauważyć i pojąć.

  OdpowiedzUsuń
 11. W ogóle się nie zmieniłaś ;D piękny post :')

  OdpowiedzUsuń
 12. WOW! Genialnie napisane :)
  I mimo, że może ciężko wielu z nas jest z początku zgodzić się z Twoim zdaniem, to ja robię to od razu! :))

  OdpowiedzUsuń
 13. Nikt nie chce być idealny :) ideały są nudne :)

  OdpowiedzUsuń
 14. mądre słowa :)
  świetnie wyszłaś na zdjęciach, od razu humor się poprawia patrząc na twoją uśmiechniętą buźkę :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ale cudowne zdjęcia! Masz śliczną urodę <3

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetne zdjęcia i cudny post który motywuje do komplemetowania innych
  Buziaki ;*
  Dopiero zaczynam na nowym blogu może wpadniesz? book-make-my-smile.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. włosy nie pozwalają się skupić na treści postu :D

  OdpowiedzUsuń