wtorek, 28 lipca 2015

Rzeczy ważne i ważniejsze


Życie każdego z nas toczy się własnymi ścieżkami. Poznajemy mnóstwo ludzi, jednak niektórzy z nich są na tyle wyjątkowi, że zostają z nami na dłużej. Dzielimy się z nimi marzeniami, wspomnieniami, przeżyciami. Nie potrafimy bez nich funkcjonować. Chcemy, by śmiali się razem z nami. Chcemy płakać razem z nimi. To właśnie ich szczęście stawiamy ponad naszym. To na ich widok uśmiech mimowolnie pojawia się na twarzy. Czujemy wewnętrzną potrzebę codziennej rozmowy właśnie z nimi. Kto przyszedł Ci na myśl po przeczytaniu tych kilku zdań? Z pewnością osoba, która nie jest Ci obojętna. Niektórzy nazywają ich... przyjaciółmi :)

Jednak z biegiem lat oprócz przyjaciół pojawia się na naszej drodze także coś innego... miłość... zakochanie... zauroczenie. Uczucie dla wielu silniejsze od przyjaźni. Ważniejsze. Potrzebniejsze.Pojawia się ktoś, z kim chcemy spędzić resztę życia. Mamy nadzieję, że to właśnie z nim założymy rodzinę i będziemy budować przyszłość. Miłe uczucie, prawda? Szkoda tylko, że w tej całej euforii, przez motylki w brzuchu tak często zapominamy o tym, co jeszcze niedawno było najważniejszą składnią naszego życia. O przyjaźni.Przez pewien okres czasu jest cudownie. Szczególnie te nastoletnie pierwsze związki zazwyczaj nie mogą pochwalić się długim stażem. Mamy nadzieję, że tak już zostanie i poświęcamy całą swoją uwagę naszej sympatii. Obowiązki, rozrywka, odpoczynek. Wszystko robicie razem. Przecież się kochacie, więc tak trzeba, prawda? Spędzanie ze sobą czasu buduje bliższe relacje. Budujecie swoje zaufanie, poznajecie się coraz lepiej. Jest pięknie! Do czasu...

W tych pięknych chwilach nie zapominajmy o tych, którzy od zawsze byli i wciąż powinni być najważniejsi. W chwilach słabości, kłótni, rozstania zostaniemy bez niczego. Nie będziemy mieli do kogo się odezwać. Czasem (a nawet zawsze...;) ), jeśli musimy wybrać między dwoma osobami... warto wybrać przyjaźń, bo to właśnie prawdziwy przyjaciel będzie przy tobie po każdym kolejnym młodzieńczym rozstaniu.


 bralet: KLIK

23 komentarze:

 1. Świetna stylizacja! Mam nadzieję, że pogoda pozwoli jeszcze założyć taki wakacyjny zestaw :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale świetnie wyglądasz ;D

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam do mnie na powrotny post .

  http://angelikao-blog.blogspot.co.uk/2015/07/75-im-back-wrociam.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podoba mi sie twoja uroda, kliknełam :)
  Zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny post, bardzo mądrze napisane. Zgadzam się z Tobą całkowicie. Powinniśmy umieć rozróżniać i wybierać między ważnym, a ważniejszym. Świetny top. :) Pozdrawiam.

  http://anja-bloguje.blogspot.com - KLIK


  OdpowiedzUsuń
 6. Mam to szczęście, że najważniejsza osoba w moim życiu jest również moim przyjacielem, bo to właśnie na tym fundamencie budujemy naszą miłość :) Oczywiście nie brakuje mi też zwyczajnych przyjaciółek, które wytrwale są przy mnie :) Mam nadzieję, że ich nie zaniedbuję, staram się być kiedy mnie potrzebują, spędzam z nimi dużo czasu, ale co najważniejsze - jeszcze nigdy się z nimi nie kłóciłam! Są wspaniałe!

  OdpowiedzUsuń
 7. śliczny top:) bardzo zgrabnie wyglądasz:*

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny post. Super zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja nie mam przyjaciółki. Nie znalazłam jeszcze odpowiedniej osoby. Za to myślę, że przyjaźń damsko-męska i tak skończy się zakochaniem. Prawdziwym zakochaniem i prawdziwą przyjaźnią w jednym :)

  http://monikaspassions.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. ciekawy post :D, szkoda, że tak często zapominamy, że to przyjaźń jest najważniejsza :(
  Miooodziablog-klik <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Ładne masz włosy *o*
  Kliknij TU
  , TUTAJ albo TU, oraz zapraszam na mojego bloga:
  http://sapphireblog1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja mam tylko jedną najlepszą przyjaciółkę i wiem, że ona będzie przy mnie zawsze, przy każdej przelotnej znajomości. :)
  Zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 13. rewelacyjny tekst, z autopsji wiem, że to o czym piszesz ma głęboki sens.

  OdpowiedzUsuń
 14. świetny post super sie go czyta :) Wybrałas tez ciekawy temat :) Lubie czytac posty skłaniajace do refleksji.
  http://aparatkaa97.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Śliczne zdjęcia
  Buziaki ;*
  crazyy-mee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetny post. Dokładnie,zapominamy o przyjaźni, o kimś kto jest zawsze blisko nas mimo wszystko :p

  obserwuję zapraszam http://limonkaaaa.blogspot.com/2015/07/wypad-do-nowego-zoo-w-poznaniu.html :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Twój post bardzo mi się podobał, jak jeszcze wiele innych :) Masz racje, niepowiniśmy zapominać o prawdziwych przyjaciołach gdy poznamy nowych ludzi. Zawsze powiniśmy o nich pamiętać. Tylko jeszcze warto było by mnieć takich prawdziwych przyjaciół i wiernych. Obserwuje :) Mam nadzieję, że wspadniesz na mojego bloga http://bogwilife.blogspot.com/ Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 18. Przyjaciele nie opuszczą nas nigdy, miłość nierzadko zawodzi :(

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo mądrze napisane xx

  PatrysjaHasmikMero.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Mądrze napisane, przyjaźń jest bardzo ważnym elementem życia!

  claudine-bloog.blogspot.com --> MÓJ BLOG
  KANAŁ NA YT

  OdpowiedzUsuń
 21. Świetne włoski, podobają mi sie :)

  OdpowiedzUsuń