sobota, 22 sierpnia 2015

Z nim będziesz szczęśliwsza...


Każdy ma w swoim życiu jakieś priorytety. Przyjaciele, rodzina, miłość. Staramy się stawiać na równi najważniejsze dla nas wartości. Problem pojawia się, kiedy ze względu na wiele przeciwności, trzeba wybrać jedną z nich. Co wtedy wybierzesz? Zostaniesz przy rodzinie, oddasz się w pełni przyjaźni, czy może zaczniesz budować życie od nowa ze swoją miłością?
...

Często zamiast myśleć o swoim szczęściu, przejmujemy się innymi. Pragniemy, aby uśmiech na twarzy bliskich osób widniał bez przerwy. Robimy wszystko, aby tak było, nawet jeśli my sami przez to cierpimy. Zamiast walczyć, odpuszczamy. Pozwalamy drugiej osobie szukać szczęścia w towarzystwie innych osób. Czy to dobra decyzja? Tego nigdy się nie dowiemy. Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie "co by było gdyby...?". Jednak dążąc do szczęścia innych, nie zapominajmy o samym sobie. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Czy odpuszczając, z nadzieją że tak będzie lepiej dla drugiej osoby, masz pewność że oboje będziecie dzięki temu szczęśliwi? Może czasem warto zawalczyć o jakąś znajomość, relacje? Może czasem warto zawalczyć o lepsze życie...
Stawiając się z drugiej strony, sytuacja wygląda inaczej, jakby prościej. Trzy osoby, mieszane uczucia, ktoś tutaj nie pasuje. Ktoś musi zrezygnować. Czy słysząc słowa "z nim będziesz szczęśliwsza", tak po prostu zgodziłabyś się z tym stwierdzeniem? Przecież osobie, która to wypowiada, zależy bardziej na Twoim szczęściu. Udowadnia, że jest skłonna zrobić dla Ciebie wszystko, mimo że sam/a będzie przez to cierpieć.
Każda wartość jest dla nas czymś ważnym, wpływa na nasze życie. Każda osoba sprawia, że nasze życie wygląda zupełnie inaczej, niż wyglądałoby bez niej. Czasem warto się zastanowić jak chcemy, aby to życie wyglądało. W końcu to my sami nim kierujemy. To my decydujemy kto w tym życiu będzie, a przynajmniej mamy na to choć mały wpływ. Czasem warto zawalczyć... o swoje życie, o ludzi, wartości, priorytety, miłość, przyjaźń, cele, marzenia. Warto zawalczyć o wszystko, czego pragniemy.

Ze mną można tylko w dali znikać cicho...


15 komentarzy:

 1. Masz rację, ale trzeba też pamiętać żeby się nie zatracić i pamiętac o tym co mamy od dziecka czyli rodzinie :)
  Pozdrawiam Moj Blog - KLIK !:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie napisany post! Oczywiście zgadzam się z Tobą w 100%.
  Bardzo spodobało mi się to stwierdzenie, że 'są rzeczy ważne, i ważniejsze'.
  Masz rację, czasem warto zawalczyć o lepsze życie..


  Pozdrawiam! :)

  http://anja-bloguje.blogspot.com - KLIK


  OdpowiedzUsuń
 3. No i ja właśnie teraz walczę :)

  http://monikaspassions.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze trzeba walczyć o swoje :) Śliczne zdjęcia ^^
  Pozdrawiam
  Mój blog - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniały post, a plecak cudowny! ♥

  Może chciałabyś, żebym zrobiła Ci design bloga? Szczegóły tutaj:

  http://dancing-with-dreams.blogspot.com/p/design_28.html

  OdpowiedzUsuń
 6. kiedy wyniki ostatniego konkursu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warunkiem sponsorów na ufundowanie nagrody było zgłoszenie się minimum 50 osób, co było zapisane w poście konkursowym. Niestety nie było tylu zgłoszeń.

   Usuń
 7. Ale masz sliczny plecak! <3

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ładny plecaczek!
  Zdjęcia jak zwykle powalają :*
  Nie potrafiłabym wybrać między rodziną, przyjaciółmi, a nowym życiem - wszystko jest dla mnie bardzo ważne!

  http://bywikkis.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń