niedziela, 17 stycznia 2016

Kobieta zawsze czuje się gorsza


W szkole, na uczelni, w pracy, w sklepie, w restauracji czy choćby na rynku. Mijasz ich setki, tysiące. Przyglądasz się każdej z nich. Patrzysz na jej włosy. Zazdrościsz ślicznych oczu. Podziwiasz zgrabną figurę. Mierzysz z góry na dół. Brzydka? Szukaj dalej. Może ma świetny płaszcz, albo markową torbę o której od dawna marzysz? No dalej, przecież coś znajdziesz! Przecież zawsze znajdziesz coś, przez co poczujesz się gorsza od kobiety, która Cię właśnie mija.

Mężczyźni nie rozumieją dlaczego kobiety wciąż są zazdrosne. Dlaczego bez przerwy powtarzają, że są grube, brzydkie, dlaczego ciągle chcą kupować nowe rzeczy i być na topie. Widzą kobietę ogółem, całością, a nie szczegółami. Nie interesuje ich nowa torba czy płaszcz, który pasuje im do oczu. Nie opowiadają jakie ma zadbane włosy czy ponętne usta. Mijają ją i po prostu mówią - ładna lub brzydka. Widzą po prostu kobietę, która przechodzi obok nich.
Kremy, balsamy, dopasowany podkład, puder, nowa szminka, sztuczne rzęsy, kreska podkreślająca oko... Spędzamy długie godziny, żeby wyjść na miasto i analizować co mijająca mnie dziewczyna ma w sobie ładniejszego.Jedno małe słowo potrafi utkwić w naszej pamięci bardziej niż powtarzane przez lata całkiem przeciwne zdanie. Kiedy usłyszymy, że mamy coś brzydkiego, nawet od nieznajomej osoby, to będzie już koniec. Pewnie nie raz zdarzało Ci się słyszeć od chudej dziewczyny, że jest gruba. Wiesz skąd to się wzięło? W większości przypadków ktoś jej to po prostu powiedział. Zapewne prześmiewczo, bo przecież tak naprawdę była dla niego za chuda, więc ironia wzięła górę, ale została niewychwycona. Każdy nasz kompleks wziął się SKĄDŚ. Ktoś coś kiedyś. Pewnie tego nie pamiętasz, pewnie nie wiesz kto i kiedy i wydaje Ci się, że to po prostu Twój wymysł. O, przepraszam! Twoja prawda. Starasz się poprawiać ten rzekomy kompleks, retuszować jak tylko się da. Czasem wręcz obsesyjnie. Przecież wszystkie inne kobiety są ładne w każdym calu.

Ale! Żeby nie było tak feministycznie, od mężczyzn także czujemy się gorsze. Mamy mniej, wiemy mniej, możemy mniej, a zwieńczeniem tego jest fakt, że często zarabiamy mniej.
Może my po prostu za dużo myślimy i analizujemy? Przecież każda z nas jest na swój sposób piękna, mądra i każda z nas w końcu będzie kochana przez tego jedynego. Idziemy przez świat z podniesioną głową. Przecież jest wiele kobiet sukcesu i każda z nas może osiągnąć jeszcze więcej. Podobaj się sobie, a spodobasz się reszcie świata. Uwierz w siebie, a osiągniesz wszystko, co tylko zechcesz. Tak, właśnie Ty, a nie kobieta, którą przed chwilą gdzieś minęłaś.15 komentarzy:

 1. Bardzo dobre rozważania nad naszą babską psychiką :) Ja sama nie wiem czy to wynika z tego, że "ktoś, kiedyś coś" czy po prostu my kobiety tak już mamy, że nigdy nie będzie dobrze na tyle, by nie mogło być lepiej ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. kobietki czyli my , wcale takie az złe nie jestesmy zeby az tak na nas narzekac
  http://happinessismytarget.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. No tak ,taka juz nasza babska natura! :-)

  http://nataliazarzycka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja nie rozumiem kobiet wiecznie porównujących się do innych i narzekających na siebie. Kompleksy powinno się leczyć, a samego siebie akceptować, po prostu. Nie ma sensu tracić czasu na rozmyślania o czymś na co nie mamy do końca wpływu

  OdpowiedzUsuń
 5. Prawda! Kobieta rzadko kiedy akceptuje w pełni samą siebie, zawsze szuka w sobie wad.
  www.Klaudencja.blogspot.com ----> Zaobserwuj!

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz rację. Jako dziewczyna porównuję się do innych dziewczyn, nie ja jedna zresztą. Faceci też mają kompleksy, ale kobiety jednak dużo bardziej to przeżywają, nie ukrywajmy - wywiera się też na nie większy nacisk.
  Ładnie Ci w tej scenerii ;)
  KLIK

  OdpowiedzUsuń
 7. Kobiety jednak przede wszystkim czuja wiecej i chyba wlasnie o to chodzi.

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo trafny post :/

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli ktoś raz wytknie ci twoją wadę fizyczną i zrobi to z premedytacją, to to zostanie z tobą na długo, może nawet na zawsze. Tysiące pięknych słów niczego nie zmienią.
  Naprawdę ciekawy post. Podejmujesz się fajnych tematów. Z niecierpliwością czekam na kolejny post :)

  OdpowiedzUsuń
 10. masz takie piekne rude włosy że napatrzec sie nie mogę ! i tak świetnie jeszce piszesz ze musialam zaobserwować <3 pozdrawiam : *

  OdpowiedzUsuń
 11. Prześliczne zdjęcia i bardzo dobre porównanie kobiet i mężczyzn w tym temacie. Super!
  Zapraszam do siebie :) http://dominatt.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń