piątek, 29 stycznia 2016

Życie to egzamin


sukienka: KLIK naszyjnik: KLIK

Życie jest dla każdego z nas pojęciem względnym. Każdy ma jego własną definicję i korzysta z niej w inny sposób. Dla jednych życie jest bajką, dla innych wyzwaniem, jeszcze inni nazwą je przygodą. Jednak jedno określenie dotyczy wszystkich, bez wyjątku. Życie jest egzaminem. Najtrudniejszym, jaki nas spotyka. Powinniśmy uczyć i przygotowywać się do niego na bieżąco, ale mając pewne przyzwyczajenia ze szkoły, idziemy na łatwiznę. Ściągamy od innych, naśladujemy ich, a później... później się dziwimy, że oblaliśmy nasz egzamin. Jak to? Przecież ściągamy zawsze od tych idealnych. Oni wiedzą wszystko i żyją pełnią życia... A skoro robimy to samo, dlaczego oblaliśmy? Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że każdy otrzymuje inny zestaw pytań na życiowym egzaminie. Każdy ma inne odpowiedzi. Każde życie jest inne.Układamy sobie życie patrząc się na innych. Kopiując ich zachowanie, albo wręcz przeciwnie - chcemy być ich cieniem. Nieśmiałość, brak odwagi, mnóstwo innych barier, które sprawiają że zamiast czerpać w pełni z życia, marnujemy je. Nie próbujemy odpowiadać na pytania, jakie znajdujemy na egzaminie, nie próbujemy wykonywać zadań, jakie życie nam wyznacza. A przecież każdy powinien walczyć o jak najwyższą ocenę. O spełnianie siebie, swoich marzeń, o odpowiednią samoocenę. Powinniśmy uczyć się życia wraz z dopiskami na marginesie. A później wykorzystywać w pełni swoją wiedzę i zdobyte umiejętności.

Wiele sprawdzianów spotyka nas na drodze życia, ale każdy z nich powinniśmy przejść z podniesioną głową, w "najlepszych ciuchach", z uśmiechem na twarzy. Nagrodą za każdy z nich jest wór wspomnień, przygód, nowych doznań i odkryć. Każdy powinien dążyć w swoim kierunku, a nie tam, gdzie podążają inni. Walczyć o swoje marzenia, swoje cele, realizować swoje plany. Przecież to Twoje życie! Nikt go za Ciebie nie przeżyje. Nikt nie zda za Ciebie tego najważniejszego egzaminu. Żyj tak jak chcesz żyć. Rób to co kochasz, walcz o to, co chcesz osiągnąć, nie przejmuj się opinią innych ani tym co robią.

Jednym z najtrudniejszych wyborów w życiu jest decyzja czy zrezygnować czy próbować jeszcze bardziej.

10 komentarzy:

 1. Śliczne zdjęcia :D
  Poruszyłaś bardzo ważny temat. Każdy ma swoje własne życie, ale jednak przeplata się ono z historią innych.

  Mój blog ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Prześlicznie wyglądasz :3

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. sukienka z tymi cięzkimi butami wygląda super!
  PorcelainDesire :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo mądre słowa.. Zgadzam się z tym, że ludzie w dzisiejszych czasach nie czują potrzeby 'deptania' własnych ścieżek, niekiedy mocno zarośniętych, hehe, ale opłacalnych, lecz wolą wydeptane, łatwe ścieżki które niestety nie mają zbyt zachwycających końcowych stacji :) Pozdrawiam :)

  http://roksanakalinowska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam taki sam płaszczyk :) Ja zazwyczaj w swoim życiu kieruje się sercem i robię to co kocham, bo to najważniejsze. Nigdy z niczego nie zrezygnuje zawsze próbuje żeby się coś udało i zazwyczaj wychodzi mi to na dobre :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne zdjęcia, bardzo mądre słowa :)
  Zgadzam się. Nie powinniśmy patrzeć na kogoś, czy postępuje on dobrze, tylko powinniśmy się zająć własnym życiem i starać się, by było jak najlepsze.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładne zdjęcia i mądre słowa ^^ śliczna sukienka

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajne zdjęcia ;) I super post :)

  OdpowiedzUsuń