poniedziałek, 12 września 2016

Rkantor.com - wymiana walut przez internet


Sezon wakacyjny co prawda jest już za nami, jednak na zagraniczne wyjazdy nigdy nie jest za późno. We wrześniu i w październiku dalej znajdziemy wiele ciepłych miejsc, a małymi krokami zbliżają się wyjazdy zimowe. Wiele osób ma problem - co z wymianą walut? Dziś zaprezentuję Wam kantor internetowy, dzięki któremu zauważycie że wymiana walut jest banalnie prosta, a co więcej - robiąc to przez internet możecie zyskać więcej.

Rkantor.com jest bezpiecznym miejscem w sieci, powiązanym z bankiem Raiffeisen. Rejestracja zajmuje kilka minut, jest bezpłatna, a do dokonania transakcji nie musimy posiadać konta walutowego. W jaki więc sposób wypłacimy zamienione środki? Bezpłatnie w oddziale Raiffeisen Polbank lub w jednym z bankomatów Euronet za pomocą kodu SMS. Oczywiście jest też możliwość zwykłego przelewu na konto walutowe w banku, wszystko to za 0zł.Serwis obsługuje 5 walut: EUR, USD, CHF, GBP i oczywiście PLN. Obecnie podczas promocji można wymieniać waluty bez spreadu (różnicy między wartościami kupna i sprzedaży), przykładowo kurs euro na obecną chwilę wynosi 4,3106 PLN. Spread wynosi teraz około 2 groszy. Jako że wymieniamy zazwyczaj większą ilość pieniędzy, możemy na tym sporo zaoszczędzić!

Na start za samą rejestrację otrzymujemy 1000pkt. co daje nam możliwość wymienienia 1000 jednostek waluty po średnim kursie - bez spreadu. Punkty ważne są przez 6 miesięcy od dnia ich otrzymania. Kolejne 500 punktów można otrzymać za wpisanie kodu polecającego: 86224793. Podsumowując - po darmowej rejestracji otrzymujemy możliwość wymiany 1500 jednostek waluty! Kolejne 500 punktów możecie zdobyć jeśli ktoś podczas rejestracji wpisze Wasz kod polecający. W skrócie: 500pkt.=500 EUR/USD/CHF/GBP bez spreadu.

Jeśli powyższe słowa wiele Ci nie mówią, przejdźmy do przykładów. Pewnie wiele osób zastanawia się - w jaki sposób da się na tym zaoszczędzić? Różnica około 2 groszy brzmi śmiesznie, prawda? Jadąc na wakacje raczej wymieniamy kwoty w setkach lub tysiącach. Powiedzmy, że potrzebuję 1000 euro. W obecnej chwili dokonując transakcji poprzez Rkantor zapłacę 4321,60zł, w jednym z popularnych banków musiałabym zapłacić 4466,80zł. To różnica ponad 145zł, które zostają w naszym portfelu. Brzmi zachęcająco?
Zawsze przed dokonaniem transakcji można skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie, a także porównać kwoty z ofertami innych banków.

Podstawowe informacje na temat działania Rkantor.com możecie znaleźć także na filmie poniżej:


5 komentarzy:

 1. w sumie ciekawy i przydatny ten post

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Ja zawsze mam problem z wymianą walut. Chętnie wypróbuję przed wyjazdem na narty, ale to jeszcze lekko ponad 3 miesiące ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie brzmi zachęcająco! Z pewnością wrócę do tej strony, gdy będę tego potrzebowała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię Rkantor ale ostatnio przetestowałem KantorEkspert.pl dla mnie najlepszy od niedawna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tam od lat korzystam z walutomatu, może czas na zmianę.

  OdpowiedzUsuń