niedziela, 23 października 2016

Czego jej zazdrościsz?


Przyznaj, jak często spoglądasz na kogoś z zazdrością? Bez znaczenia czy jest to koleżanka ze szkoły, kolega z siłowni czy sławna blogerka. Jak często przeglądając czyjeś zdjęcia zazdrościsz wyglądu, mieszkania, samochodu czy kolejnych podróży? Czy nie zdarzyło Ci się nigdy zazdrościć nikomu lepszej oceny na sprawdzianie? Dostania lepszej pracy? A może większej ilości czytelników bloga? Jeśli ktokolwiek z Was odpowiedział przecząco na te pytania, proszę o jakąś lekcję charakteru :) Zazdrość jest moją ogromną wadą. Potrafię zazdrościć koledze nowego samochodu, a nawet ściska mnie z zazdrości kiedy widzę kolejne zdjęcia z dalekich podróży jednej z internetowych celebrytek. Teoretycznie mam powód, przecież oni spełniają marzenia, które były moje. Chwilami zapominamy jednak, że w większości przypadków ci ludzie doszli do tego sami. Pomijając kwestię wyglądu, na który nie zawsze mamy wpływ, choć często jesteśmy w stanie wiele zdziałać w tym kierunku. Każdy z nich musiał wiele poświęcić, aby coś osiągnąć. I nawet jeśli teraz wszystko wręcz samo wpada im do rąk, w jakiś sposób zaczynali swoją przygodę. Dlaczego nie żyjemy tak, aby to inni mogli zazdrościć nam?

Rozejrzyj się dookoła i pomyśl - czego jej zazdrościsz? Z pewnością coś się znajdzie. Niech ta rzecz stanie się Twoją motywacją, aby zrobić krok naprzód. Motywacją do zmian. Ja już swój krok zrobiłam. Rozwijam się w blogowaniu, bardziej skupiam się na nauce nakierunkowując ją na pracę i coraz intensywniej rozglądam się za biletami na podróże (Praga, kolejny raz, w grudniu☺). Zmienia się także zawartość mojej szafy. Sporo rzeczy poszło w odstawkę, pojawiają się natomiast ubrania, których wcześniej bym nie założyła - jak półgolf z dzisiejszych zdjęć. Zazdrość nie zniknęła, ale to dobrze! Osiągnięcia innych motywują mnie, abym i ja do czegoś w życiu doszła i się spełniała. Zdrowa zazdrość może nam wiele pomóc.
Bluzka z półgolfem | Spodnie Stradivarious | Botki

22 komentarze:

 1. Faktycznie warto się skupić na sobie i swojej przyszłości, na tym co się tak naprawdę chce robić :D w sumie nie trzeba tego kierować zazdrością, ale jeżeli to komuś pomaga :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazdrość powinna być dla nas motywacją - zgadzam się! Pięknie Ci w tym polgolfie i jeszcze ten kolor! Bardzo twarzowy :) dlaczego wcześniej byś go nie założyła?

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdrość powinna być dla nas motywacją - zgadzam się! Pięknie Ci w tym polgolfie i jeszcze ten kolor! Bardzo twarzowy :) dlaczego wcześniej byś go nie założyła?

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj zdarza mi się pozazdrościć komuś czegoś czego ja nie mam.. Nie wiem czemu wcześniej nie chodziłaś w takich półgolfikach - wyglądasz świetnie! :) Trzymam kciuki w dążeniu do marzeń :)

  OdpowiedzUsuń
 5. oj zazdrość to moja słaba strona... każdemu praktycznie czegoś zazdroszczę. Najaczęśściej jestem zazdrosna o czyiś dom, urodę. Pozdrawiam http://nieidealnaaa4.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Jesteś piękna!
  Zazdrość jest naturalna, ale powinna motywować. Nie warto patrzeć na innych, bo to nas hamuje. Najczęściej właśnie dziewczyny nie zazdroszczą blogerkom czy gwiazdom, raczej naszym koleżankom. Trzeba pracować nad samooceną :)
  http://projektk18.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie warto zazdrościć. Zazdrość do niczego nie prowadzi, jest jedynie przyczyną frustracji i złego sampoczucia. Czasami każdy z nas czuje się jak ścierka od podłogi i bezużyteczny papierek po zjedzonym cukierku, ale są też chwile, kiedy czujemy, ze moglibyśmy góry przenosić i to właśnie tych chwil trzeba się łapać! Pozdrawiam!
  https://theceladongrass.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. czasem trzeba odrobinę pozadrości ale bez przesady

  fajne zdjęcia

  zaobserwowałam i skomentowałam , teraz ty http://skucinskae.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Śliczne zdjęcia i stylizacja :)

  https://mrkulfon.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Zazdrość jest dobra, o ile to jest dobra zazdrość, która popycha nas do działania. Zazdrościsz koleżance figury? To rusz tyłek i zacznij ćwiczyć! W takim przypadku zazdrość jest nawet wskazana :)

  http://sysiadelrey.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnie też zazdrość bardzo motywuje do działania. Ślicznie wyglądasz :D

  martynakrysinska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Wyglądasz rewelacyjnie! <3

  Zapraszam do zaobserwowania:
  KLAUDENCJA.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 13. Dokładnie! Lepiej , żeby ktoś nam zazdrościł niż my komuś :)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Wyglądasz rewelacyjnie!

  http://garderobelove.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Pięknie wychodzisz na zdjęciach :)
  Mogłabyś kliknąć w linki w poście TUTAJ ? Dzięki*

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja nie jestem typem zazdrośnicy, aczkolwiek działa to na mnie motywująco. Fajny wpis i pięknie wyglądasz :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Każdy czegoś zazdrości :) Ważne, aby zachować umiar :)

  OdpowiedzUsuń
 18. W zazdrości nie ma niczego złego. Jest to w końcu naturalne uczucie, które towarzyszy każdemu i pcha do osiągania swoich celów :) Ja, podobnie jak Ty, staram się prowadzić bloga jak najrzetelniej żeby kiedyś dobrnąć do wyżyn moich marzeń.

  Niestety, niektórzy są bardziej zawistni niż zazdrośni, szczególnie w internecie - fala hejtu, która spada na ludzi, którym się powiodło jest najlepszym na to dowodem. Tacy ludzie nigdy niczego nie osiągną, bo zamiast dążyć do swoich marzeń, zajmują się opluwając tych ludzi, którzy swoje już spełnili ;)

  hedonisticat.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. *zajmując się opluwaniem - tak miało być, oczywiście ^^

   Usuń
 19. Robisz śliczne zdjęcia i masz zjawiskową urodę :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Śliczna jesteś (ostatnie zdjęcie - cudo!:)).
  Co do zazdrości, nigdy nie miałam w sobie tego uczucia wobec nikogo i go nie rozumiem :) Śmieszne, ale prawdziwe:)

  OdpowiedzUsuń